"Paiseleht"
Dmitri Mitin
Erakool Garant 3

Foorum

Teema: Fotokonkurss on käimas.

Tagasi teemade juurde

Val Rajasaar (Korraldajad), 19. märts 13:20

Tere, Kevad! Fotokonkurss on käimas.

Kevad on tore aeg. Nii tore, et seda tahaks igaüks jäädvustada. Kõik kevadeotsijad, kel fotokaamera käepärast, saavad oma kevadfotosid saata viida "Fotod" alt. Nii saate oma pilte teistelegi vaatamiseks ja hindamiseks pakkuda. Hindamisel saavad osaleda kõik vaatlusrühmad oma rühma parooli abiga (ka kõik, kes ise fotosid ei saada).

Konkurss käib niimoodi:

Iga osalev grupp võib igal nädalal avaldada kolm fotot. See on tore võimalus vaatlusrühmal ühiselt üle vaadata oma liikmete fotod ja igal nädalal valida esitamiseks kolm parimat. Ootame värskeid pilte, mis tehtud käesoleval kevadel Eestis. Teema nagu ikka -- loodus ja kevad.
Saata võib ainult vaatlusrühmade liikmete endi poolt tehtud või siis ühistööna valminud pilte (õpetaja ja lapsevanem jäägu juhendaja rolli või siis vajutab nuppu laste juhendamisel).

Igal järgneval nädalal saavad eelmise nädala fotosid hinnata kõik
kevadeotsijad: igal rühmal on võimalik valida kolm eelmise nädala
parimat pilti ning need ära märkida (sedagi oleks tore teha vaatlusrühma ühise žüriina, et leida parimad kolm fotot). Iga nädala parimad kevadfotod saavad siis olema määratud osalejate hinnangute alusel ja kevadeveebis igal nädalal välja toodud. Parimate nädalafotode hulgast valib loodusfotograafide žürii lõpuks aasta parimad kevadfotod, millele on toetajate poolt ka mõned auhinnad välja pandud.

Fotode saatmine ja juhend koos üksikasjadega on Kevadeveebis viida
"Fotod" all. Fotode saatmisel märkida kindlasti foto autor, kui see on üks isik; kui kollektiivne töö, siis rühma nimetus. Kooli ei ole vaja autori reale lisada, see ilmub automaatselt. Alates sellest aastast saab märkida ka kevadekuulutaja liigi juhul, kui mõni neist on fotole jäänud. Alguses ilmuvad kõik fotod veebis ilma kooli ja autori nimeta, jääb ainult pealkiri. See on sellepärast nii, et tegemist on konkursiga ja hindamisel ei ole autori nime vaja teada. Oma rühma pilte mõistagi hinnata
ei saa ja seetõttu neid ka hindamise nädala valikus autoreile endile ei paista.

Head kevadepildistamist!
Val Rajasaar