"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadjoonistus:

"Linavästrik"
Carolina Kaasik
Väike-Maarja Gümnaasium 3b
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Foorum

Teema: Vaatlusandmete edastamisest

Tagasi teemade juurde


Viktor (Korraldajad), 7. märts 15:10

Head kevadeotsijad!

Sellest kevadest on meil vaatluste edastamise jälgimisel uuendusena abiks vaatlustulemuste automaatkontroll. Selleks oleme iga kevadekuulutaja puhul paika pannud kuupäeva, millest varem ei ole seda kevadekuulutajat põhimõtteliselt võimalik kohata, kuna selleks on liiga vara. See kontroll välistab võimalikud jämedad eksimused ja näpuvead kevadekuulutaja sisestamisel (näiteks ööbiku kuulmine või nurmenuku õitsemine märtsis) ning sellist vaatlustulemust andmebaasi ei lisata. Küll jäetakse võimalus korraldajatele ja teistele kevadeotsijatele teada anda, kui selline ebatõenäoline vaatlus on tõene. Sellise vaatlustulemuse sisestamise puhul saate ekraanile teate:

--------------------------------
Viga andmeedastusel.
Liiga varajane vaatlus. Minge tagasi ja valige õige kuupäev või veenduge, et vaatlesite õiget tunnust (nt kuldnoka ja metsvindi laul, rohukonna krooksumine, pajude ja sarapuude õitsemine).
Kui olete oma vaatluse õigsuses veendunud, siis palun andke sellest teada korraldajatele kevadorg@googlegroups.com ning võimalusel (nt taimede puhul) postitage pilt foorumisse.
--------------------------------

Pisut teistsugune kontroll rakendub juhul, kui konkreetset kevadekuulutajat on põhimõtteliselt juba võimalik kohata, aga selleks on veel pisut vara ja teda pole veel (nii vara) kohatud. See kontroll välistab võimalikud pehmemad eksimused. Ka sellist vaatlustulemust ei lisata automaatselt andmebaasi, vaid saadetakse see ülevaatamiseks ja kinnitamiseks õpetajale ning infoks ka korraldajatele. Sellise vaatlustulemuse sisestamise puhul saate ekraanile teate:

--------------------------------
Viga andmeedastusel.
See võib olla liiga varajane vaatlus. Edastasime vaatluse kinnitamiseks või kustutamiseks rühma õpetajale ja projekti korraldajatele.
--------------------------------

Õpetaja postkasti saadetakse sel juhul automaatselt teade, millel toodud viidete abil on õpetajal võimalik siis küsitav sisestus kas kinnitada või tagasi lükata. Kinnitamise järel lisatakse vaatlustulemus andmebaasi, tagasilükkamise puhul seda ei lisata. Õpetajale saadetud sõnum näeb välja selline (konkreetse teksti või viite asemel on siinkohal toodud kolm punkti):

--------------------------------
Teie rühm "..." sisestas järgmise vaatluse: ...
Kuna tegemist on küllaltki varajase vaatlusega selle liigi kohta, siis palume Teil õpetajana kinnitada vaatluse õigsust:
- Kui olete kindel, et tegu on õigesti märgatud liigiga, siis klõpsake järgmisel lingil: ...
- Kui tegemist oli eksliku sisestusega, siis saate selle eemaldada klõpsates lingil: ...
- Kahtluse korral võite alati küsida korraldajatelt kevadorg@googlegroups.com või kirjutada foorumisse: http://tere.kevad.edu.ee/?aasta=2017&leht=foorum
--------------------------------

Loodame, et ekraaniteated on arusaadavad ja kõik toimib ladusalt. Tehniliste probleemide korral andke palun teada toni@punkt.ee

--
Korraldajate nimel
Viktor


Haljala LA Sipsiku rühm õp. Kadri Viks (Haljala Lasteaed), 7. märts 16:01

TERE.
Meie tõesti nägime lumikellukesi Haljalas 1.märtsil, kahjuks ei teinud sel päeval pilti.


Vastamiseks logige sisse.