"Valge- toonekurg."
Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kool
vt eelmine osa Vaatluste läbiviimine

Infovahetus

Projekti infovahetus toimub erinevate listide, foorumite ja veebi kaudu.

1) List kool.kevad@lists.ut.ee - sellesse listi on automaatselt registreeritud kõik meiliaadressid, mis kirjutati registreerimisankeedi lahtrisse "Projektis kasutatav meiliaadress". Sellesse listi saavad kirjutada AINULT korraldajad ja seal ilmuvad ainult projekti käiku puudutavad ametlikud korralduslikud teated. Kõik osalejad saavad listis ilmunud kirju lugeda ka foorumi kaudu.

2) List kool.kevad.ops@lists.ut.ee - on mõeldud osalevaid gruppe juhendavate õpetajate omavaheliseks suhtluseks. Selle listi kirjad ei ilmu foorumisse ja sinna on automaatselt lisatud kõik registreerumisel lahtrisse "Juhendava õpetaja meiliaadress" sisestatud aadressid. Sellesse listi saab kirjutada vaid registreeritud aadressidelt. Seda listi loevad ka korraldajad ja siia võib saata erinevaid üldiseks aruteluks mõeldud kirju ning küsimusi. Kui küsimused nõuavad vastust korraldajatelt, siis me ka vastame neile listi.

3) kevadorg@googlegroups.com - on korraldajate ühine aadress, kuhu võib saata kõik mure- ja rõõmukirjad, mis teisi osalejaid ei puuduta. Kui mured nõuavad vastust, siis vastame neile personaalselt. Kuna kõik projekti korraldavad inimesed on üsna hõivatud ka muude tegemistega, siis kiiret vastust nõudvatele küsimustele saab kõige kiiremini kevad.org kaudu vastuse - siis saab vastata see, kel parajasti aega.

4) Muidugi võib alati meie poole pöörduda ka personaalsetel meiliaadressidel, mis on koos meie piltidega nähtavad lehel KORRALDAJAD.

5) Veebifoorumid. Suhtlemise ja teadete edastamise mugavuse tagamiseks oleme avanud foorumid:

• Kool.kevad - listi kool.kevad@lists.ut.ee peegeldus, mis sisaldab ainult korralduslikke teateid. Seda saavad lugeda kõik, aga kirjutada ainult korraldajad.
  • Kevadmuljed - foorum, kuhu saab postitada need kevadvaatlused, mis ei mahu projekti ametlike kevadekuulutajate nimekirja - jääminek, esimene kärbes, nastik, mesilane, sipelgas, lume sulamine, aga ka taimed kes ei ole meie nimekirja mahtunud - märtsikelluke jms. Kõik, mis hingel.

6) Vaatlusi, kevadekuulutajaid ja lisategevusi puudutav täielik info on nähtav ka projekti vastavatel veebilehtedel.

Kuidas kõik projektis osalejad vajaliku info kätte ja vajadusel andmeid vm. edastada saavad?
Kuna kogu info on nähtav projekti veebilehel, siis tuleks tagada kas kõigile osalevatele õpilastele või selleks määratud grupile võimalikult pidev juurdepääs arvutile ja internetile. Juhendmaterjalid ja liigikirjeldused võib ka välja trükkida ja kõigile tutvumiseks seinalehte vm. välja panna.

vt järgmine osa Töökorraldus